Sport.pl

Szrek rozjemcą meczu Wisły Płock. W ubiegłym roku był najlepszy

Sędzia Marcin Szrek z Kielc poprowadzi ligowe spotkanie Wisły z Flotą Świnoujście. Pojedynek ten odbędzie się w niedzielę w Płocku, początek o godz. 12.15. To będzie trzeci w historii pojedynek, który nafciarzom będzie sędziował arbiter z Kielc.
Może w końcu będzie to mecz zwycięski, bo we wcześniejszych pojedynkach prowadzonych przez tego arbitra Wisła jeszcze nie wygrała. W 2008 roku przed własną publicznością nafciarze przegrali z Podbeskidziem (0:3). Sędzia pokazał wówczas trzy żółte kartki, w tym dwie zawodnikom z Płocka.

W listopadzie 2011r. Szrek był arbitrem głównym wyjazdowego meczu Wisły z Piastem Gliwice. Rywale, którzy grali wówczas pierwszy mecz na nowym stadionie, pokonali Wisłę 2:1, strzelając dwie bramki w 89. i 90. minucie spotkania.

W tym sezonie Marcin Szrek sędziował w pięciu ligowych potyczkach. Pokazał w nich 25 żółtych kartek i jedną czerwoną. Dodajmy też, że arbiter z Kielc głosami piłkarzy I ligi został wybrany na najlepszego arbitra 2012 roku na zapleczu ekstraklasy. Co ciekawe, podobne zdanie o Szreku mieli kibice.

Więcej o: