Polska - Szwajcaria (U-20) w 10. rocznicę meczu z Serbią

W piątek na stadionie Wisły Płock w ramach Turnieju Czterech Narodów zmierzą się ze sobą młodzieżowe reprezentacje Polski i Szwajcarii. Początek spotkania o godz. 17.30.
To będzie rewanżowy mecz obu drużyn. W pierwszym rozegranym w październiku w szwajcarskim Le Bouveret biało-czerwoni wygrali 2:1. Ciekawostką jest to, że młodzieżowcy zagrają w 10. rocznicę pierwszego oficjalnego meczu piłkarskiej reprezentacji Polski seniorów w Płocku. Dokładnie 16 listopada 2003 r. podopieczni Pawła Janasa w towarzyskim spotkaniu pokonali Serbię i Czarnogórę 4:3.

- W Płocku kadra grała też w latach 70. i 80. ubiegłego wieku m.in. z olimpijską reprezentacją Rumunii czy z holenderskim Twente Enschede. Ale były to mecze nieoficjalne - wspomina prezes Wisły Jacek Kruszewski. - Dlatego pierwszym oficjalnym meczem polskiej kadry jest ten z Serbią i Czarnogórą.

Warto też zaznaczyć, że ten pojedynek odbył się u nas, bo dysponowaliśmy jednym z najnowocześniejszych stadionów w kraju. - Teraz sprowadzenie pierwszej reprezentacji byłoby niemożliwe. Nasz staruszek prezentuje się jeszcze nie najgorzej, ale w kraju buduje się mnóstwo nowych obiektów, od których powoli zaczynamy odstawać. Też musimy zacząć zastanowić się nad nowym stadionem. Może wtedy znów będziemy mogli gościć piłkarską kadrę Polski seniorów - podkreśla Kruszewski.

A w środę na bocznym boisku Wisły pierwszy trening przed piątkowym pojedynkiem odbyli Szwajcarzy. W czwartek (godz. 17) i w piątek (o godz. 10) mają zaplanowane kolejne zajęcia. Podopieczni Jacka Zielińskiego prawdopodobnie będą się przygotowywać w Legionowie. W Płocku są spodziewani dopiero w piątek.