90 minut Hiszpana w meczu z Włochami

Reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 20 pokonała w środowym spotkaniu Włochów 1:0. Obrońca Wisły Płock Fabian Hiszpański spędził na boisku 90 minut.
Spotkanie rozegrano w ramach Turnieju Czterech Narodów. Płocczanin wystąpił na lewej obronie. W końcówce został ukarany żółtą kartką. Zadowolony ze swojego występu Hiszpański tak opisuje mecz:

- Trener Miłosz Stępiński kazał nam ostro grać w defensywie i wyprowadzać kontrataki. W sumie wszystkie treningi na zgrupowaniu poświęcone były taktyce pod tego przeciwnika. Włosi przez większość czasu utrzymywali się przy piłce i dominowali. Gdyby nie Michał Szromnik [bramkarz Arki Gdynia - red.], to już po 10 minutach prowadziliby 2:0. Michał świetnie obronił dwa rzuty karne!

Gola dla biało-czerwonych strzelił w 12. minucie Łukasz Zwoliński, wypożyczony do Górnika Łęczna napastnik Pogoni Szczecin.

Zwycięski mecz w Ascoli Piceno był ostatnim dla kadry U-20. Po rozegraniu sześciu turniejowych spotkań Polska z dorobkiem 9 punktów zajmuje na razie pierwsze miejsce w tabeli. Prócz Włochów rywalami biało-czerwonych były kadry Niemiec i Szwajcarii. Na fotel lidera wciąż mają szansę Niemcy, którzy mają do rozegrania jeszcze dwa mecze, zgromadzili do tej pory 7 punktów.