Liderzy zgubili punkty, Wisła na ósmym miejscu

Górnik Łęczna i GKS Bełchatów solidarnie pogubiły punkty w drugiej kolejce rundy wiosennej rozgrywek I ligi. Lider tylko bezbramkowo zremisował przed swoją publicznością z Flotą Świnoujście. Wicelider z Bełchatowa na swoim boisku również zremisował z Chojniczanką Chojnice 1:1.
Na tej sytuacji skorzystała Arka Gdynia, która w piątek przed blisko siedmiotysięczną publicznością pokonała Wisłę Płock 2:1. Arka tym samym zmniejszyła dystans do prowadzącej dwójki: pięć punktów dzieli ją od Łęcznej i dwa od Bełchatowa.

Wpadkę zaliczył czwarty w tabeli GKS Katowice, który u siebie przegrał z będącym na przedostatnim miejscu Okocimskim Brzesko 0:1. Bramkę dla gości w 78. minucie zdobył Michał Nawrot. Gospodarze mogli ten mecz zakończyć minimum remisem, ale w 30. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Sławomir Duda.

W drugiej serii spotkań rundy wiosennej na zapleczu ekstraklasy najwięcej bramek kibice zobaczyli w Ząbkach, gdzie Dolcan wygrał ze Stomilem Olsztyn 4:2. Goście kończyli ten mecz w dziesiątkę. W 71. minucie spotkania za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę boisko opuścił Arkadiusz Mroczkowski.

Ciekawy pojedynek odbył się w Legnicy, gdzie Miedź zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 2:2. Gospodarze po trzech minutach przegrywali 0:1, ale 10 minut później doprowadzili do remisu. Choć na trzy minuty przed końcem wyszli na prowadzenie 2:1, to jednak nie zdołali utrzymać wyniku do końca. W ostatniej akcji spotkania goście strzelili gola.

Energetyk ROW Rybnik tylko zremisował u siebie z GKS-em Tychy 1:1, choć mógł pokusić się o trzecie zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy. Energetyk, już od 4. minuty po golu Łukasza Bałuszyńskiego prowadził, a od 29. minuty grał z przewagą jednego zawodnika. Mimo tych atutów piłkarze z Rybnika nie zdołali wywalczyć kompletu punktów, bo w końcówce ambitnie grający goście doprowadzili do remisu. Strzelcem gola był Paweł Smółka. Tym samym Energetyk ROW Rybnik zanotował już 12. remis w tym sezonie. Żaden inny klub w I lidze nie ma takiego bilansu. ROW z dorobkiem 18 punktów zamyka stawkę pierwszoligowców. I właśnie z tą drużyną piłkarze Wisły zmierzą się na swoim stadionie w najbliższej ligowej kolejce, w sobotę o godz. 17.

W dziewięciu ligowych meczach piłkarze strzelili 21 bramek. Sędziowie pokazali 40 żółtych kartek i dwie czerwone.

Wyniki 20. kolejki: Arka Gdynia - Wisła Płock 2:1, GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice 1:1, Górnik Łęczna - Flota Świnoujście 0:0, Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn 4:2, Puszcza Niepołomice - Olimpia Grudziądz 1:0, Kolejarz Stróże - Termalica Bruk Bet Nieciecza 1:1, Energetyk ROW Rybnik - GKS Tychy 1:1, Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 2:2, GKS Katowice - Okocimski Brzesko 0:1.