Kanonada strzelecka Wisły w sparingu z Widzewem

W drugim meczu kontrolnym przed nowym sezonem płoccy piłkarze nożni rozgromili w środę Widzew Łódź, i to na jego stadionie, aż 5:0!
Na pierwszego gola trzeba było czekać do 19. minuty. Fatalny błąd w polu karnym popełnił Rafał Augustyniak. Obrońca Widzewa chciał zagrać piłkę klatką piersiową do klubowego kolegi, ale podał do pomocnika Wisły Krzysztofa Janusa. Ten wyłożył futbolówkę Piotrowi Ruszkulowi, który dał Wiśle prowadzenie.

Gospodarze w pierwszej części gry mieli tylko jedną niezłą okazję. Ale Damian Radowicz z bliska nie trafił w bramkę. Zresztą łodzianie w pierwszej połowie grali bardzo źle: mieli problemy z wymianą kilku podań, nie potrafili wyprowadzić piłki z własnej połowy, niecelnie podawali.

Po przerwie trener Wisły Marcin Kaczmarek dokonał w składzie aż sześciu zmian. A w koszulkach Widzewa zagrali tylko testowani zawodnicy. Nie byli jednak w stanie ani przez moment stawić czoła świetnie dysponowanym nafciarzom.

Płocczanie najwidoczniej pozazdrościli Niemcom, którzy w półfinale mistrzostw świata rozgromili 7:1 Brazylię, i w środowym pojedynku nie mieli litości dla Widzewa. Po kilku minutach drugiej połowy było już 3:0. Najpierw faulowany w polu karnym był Dimitar Iliev i jedenastkę wykorzystał Bartłomiej Sielewski. Chwilę później jeden z zawodników Widzewa potknął się i stracił piłkę, a gola zdobył Cezary Stefańczyk. Niedługo potem Marcin Krzywicki przy biernej postawie bramkarza Seweryna Derbisza podwyższył na 4:0. Wynik spotkania ustalił Kamil Hempel, który popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Nafciarze mogli wygrać wyżej, mieli więcej szans, ale w końcówce strzał Ilieva już z linii bramkowej wybili łódzcy obrońcy.

W płockim zespole wystąpił 17-letni pomocnik Damian Szczepański. Urodzony w Płocku, wychowanek Mazowsza Słupno, ostatnie trzy sezony spędził w młodzieżowych zespołach Legii Warszawa. Jak poinformował klub, decyzja co do przyszłości młodego piłkarza zostanie podjęta niebawem.

Dziś podopieczni Marcina Kaczmarka wyjeżdżają na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego, a w sobotę zagrają kolejny mecz kontrolny. Rywalem płocczan będzie trzeci zespół ekstraklasy litewskiej Suduva Mariampol. Potem czekają ich jeszcze potyczki z Bytovią Bytów (16 lipca) i Zagłębiem Lubin (19 lipca). A po powrocie do Płocka nafciarze rozegrają sparing z Dolcanem Ząbki.

Widzew Łódź - Wisła Płock 0:5 (0:1)

Szczepankiewicz (46. Kiełpin) - Stefańczyk, Kostrzewa (46. Radić), Magdoń (46. Sielewski), Hiszpański (46. Hempel) - Góralski, Wlazło (72. Damian Szczepański - zawodnik testowany), Kaczmarek (46. Jabłoński), Burkhardt (44. Krzywicki), Kacprzycki (86. Wlazło), Ruszkul (46. Iliev)