Debiutancki gol Ilieva w sparingu z Litwinami

Przebywający na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim piłkarze Wisły Płock przegrali w sobotę z Suduva Mariampol 1:3 (1:1). Jedyne trafienie dla nafciarzy zaliczył Bułgar Dimitar Iliev.
Rywale płockich piłkarzy to trzecia drużyna litewskiej ekstraklasy. Mający w składzie dwóch Włochów, Serba, Portugalczyka oraz Libańczyka zespół z Litwy okazał się wymagającym przeciwnikiem i mecz był interesującym widowiskiem.
Do przerwy przewagę mieli nafciarze, a gola dla Wisły zdobył nowy nabytek płocczan Bułgar Dimitar Iliev. To jego pierwsze trafienie w barwach Wisły. Kilka minut przed przerwą wyrównującego gola strzelił Włoch Giorgio Russo.
Po zmianie stron dominowali Litwini, którzy strzelili Wiśle jeszcze dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Libańczyk Mohamad Kdouh i Valentin Baranovskij.
Wisła wystąpiła w składzie: Kiełpin (46. Szczepankiewicz) - Stefańczyk (46. Hiszpański), Magdoń (46. Sielewski), Kostrzewa (46. Radić), Hempel (46. zaw. testowany) - Góralski (75. Zyska), Zyska (46. Wlazło) - Janus (46. Jabłoński), Iliev (46. Burkhardt), Kaczmarek (75. Janus) - Ruszkul (46. Krzywicki)
Suduva Mariampol: Džiugas Bartkus - Marius Einikas, Mindaugas Grigaravieius, Vilmantas Bagdanavieius, Tomas Radzinevieius - Karolis Chvedukas, Arminas Vaskela, Tomas Snapkauskas, Giorgio Russo - Marius Šoblinskas, Maximiliano Ugge.
Po 60. minucie wchodzili: Povilas Kiselevskis, Mohamad Kdouh, Markas Karadokas, Edvinas Puzara, Valentin Baranovskij.

Suduva Mariampol: Džiugas Bartkus - Marius Einikas, Mindaugas Grigaravieius, Vilmantas Bagdanavieius, Tomas Radzinevieius - Karolis Chvedukas, Arminas Vaskela, Tomas Snapkauskas, Giorgio Russo - Marius Šoblinskas, Maximiliano Ugge.Po 60. minucie wchodzili: Povilas Kiselevskis, Mohamad Kdouh, Markas Karadokas, Edvinas Puzara, Valentin Baranovskij.