Wiceprezes Wisły: Zaczyna się gorączka przed ligą

Piłkarze nożni Wisły zakończą w sobotę zgrupowanie w Grodzisku. Przed odjazdem zmierzą się z trzecioligowym Stilonem Gorzów Wielkopolski.
To, że w ogóle dojdzie do tego pojedynku, można rozpatrywać niemal w kategorii cudu. - W planach mieliśmy mecz kontrolny ze spadkowiczem z ekstraklasy Zagłębiem Lubin. Ale "Miedziowi" jeszcze przed naszym wyjazdem na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego się wycofali. Sprawili nam tym samym olbrzymi problem - mówi wiceprezes Wisły Grzegorz Kępiński. - W okresie przygotowawczym, kiedy wszystkie niemal drużyny mają ustalone plany, trudno znaleźć rywala. Na szczęście, rzutem na taśmę, udało się znaleźć sparingpartnera.

Nafciarze zmierzą się z występującym w trzeciej lidze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Będzie to trzeci mecz Wisły podczas zgrupowania w Grodzisku. Wcześniej nafciarze przegrali z trzecią drużyną litewskiej ekstraklasy Suduvą Mariampol (1:3) oraz wygrali z beniaminkiem I ligi Bytovią Bytów (3:0). Ta ostatnia ekipa będzie rywalem płocczan na inaugurację ligi.

Mecz ze Stilonem odbędzie się w sobotę, początek o godz. 11. - Zaraz po spotkaniu piłkarze wracają do Płocka. W niedzielę i poniedziałek będą mieli wolne. Od wtorku rozpoczną ostatni cykl przygotowań do nowego sezonu. Zaczyna się gorączka przed ligą - dodaje Kępiński. - Od pierwszego meczu w lidze dzielą nas już tylko dwa tygodnie. Czasu zostało niewiele. Piłkarze mają jeszcze w planach mecz kontrolny z Dolcanem Ząbki, który zostanie rozegrany w piątek 25 lipca na stadionie w Płocku.

W porównaniu z poprzednim sezonem nie zmienią się ceny biletów na Wisłę. Niewielka zmiana będzie w przypadku karnetów.

Nową umowę partnerską z Wisłą podpisała firma Michalski Motors Autoryzowany Dealer Ford. Będzie ona obowiązywać do końca rundy jesiennej. W zamian za świadczenia finansowe, a także wypożyczanie Wiśle samochodów na mecze wyjazdowe klub będzie reklamował Forda zarówno na stadionie, jak i poza nim.

Jak udało nam się dowiedzieć, zarząd Wisły jest w trakcie rozmów z "poważnym sponsorem".