Wisła wypunktowana przez Znicz Pruszków

Przygotowujący się do rundy rewanżowej I ligi piłkarze nożni Wisły Płock przegrali na wyjeździe z drugoligowym Zniczem Pruszków aż 1:5. Honorowe trafienie dla nafciarzy zaliczył Marcin Krzywicki.
To pierwsza porażka podopiecznych trenera Marcina Kaczmarka w piątym meczu kontrolnym przed startem ligi. Wcześniej płocczanie wygrali z drugoligowcem Legionovią Legionowo (1:0), ekstraklasowym Zawiszą Bydgoszcz i pierwszoligową Chojniczanką po 2:1, a kilka dni temu rozprawili się z Dolcanem Ząbki (4:1).

Rozegrany w środę pojedynek płocczanie zaczęli niemrawo, od pierwszych minut w ich grze było sporo niedokładności, mieli sporo strat. A rywale tylko czekali na takie prezenty i w pierwszej połowie wbili nafciarzom... aż pięć bramek! Po dwa trafienia zaliczyli Karol Grudniewski, a także zawodnik rezerw Legii Warszawa, testowany w Zniczu Pruszków, 21-letni pomocnik Bartosz Żurek.

Po słabiutkiej pierwszej połowie w drugiej trener Wisły - podobnie w we wcześniejszych sprawdzianach - wymienił niemal cały skład. Ale w dalszym ciągu to gospodarze stwarzali więcej sytuacji. W końcu po ponad godzinie gry płocczanom udało się zdobyć honorowego gola, autorem został Marcin Krzywicki.

Przyczyną wysokiej porażki futbolistów Wisły może być to, że w sobotę zakończyli najgorszy dla zawodników etap przygotowań, podczas którego pracowali nad zbudowaniem wytrzymałości i siły na drugą część sezonu. Teraz zacznie się przyjemniejsza część przygotowań, czyli zajęcia z piłkami, taktyka.

A już w sobotę w kolejnym test-meczu przed startem rozgrywek nafciarze zmierzą się na wyjeździe z występującym w ekstraklasie GKS-em Bełchatów, początek o godz. 15.30.

Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko. Dla bełchatowian będzie to ostatnie przetarcie przed inauguracją rundy wiosennej w T-Mobile Ekstraklasie. GKS przed własną publicznością zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała (13 lutego). A dla płocczan będzie to ostatni sparing w Polsce przed wyjazdem na zgrupowanie do Turcji. Nafciarze spędzą tam tydzień, zagrają z duńskim Vejle Boldklub, armeńskim Shirak Giumri i ukraińską Worsklą Połtawa. Po powrocie do kraju czeka ich jeszcze sparing z Pogonią Siedlce. Spotkanie odbędzie się 28 lutego o godz. 13 w Płocku.