Wysoka porażka Wisły na zakończenie zgrupowania w Turcji

Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka przegrali z ósmą drużyną ukraińskiej Premier Liha Worskła Połtawa 0:4. O wysokiej porażce zdecydowała bardzo słaba gra nafciarzy w drugiej połowie.
Do przerwy spotkanie było dość wyrównane. Płocczanie dłużej utrzymywali się przy piłce, w pierwszej części gry popełnili jeden błąd, który kosztował ich utratę gola. Po zmianie stron było o wiele gorzej, w ciągu zaledwie dziesięciu minut nafciarze stracili dwa gole i przegrywali 0:3. Wisła atakowała, stworzyła kilka dobrych sytuacji, ale zawiodła skuteczność. W 65. minucie wynik spotkania ustalił Oleksandr Kowpak.

W niedzielę zespół wraca do Płocka. Od poniedziałku rozpocznie ostatni etap przygotowań do startu rundy wiosennej. Wisła będzie trenować na własnych obiektach, a 28 lutego zagra sparing z Pogonią Siedlce. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie w Płocku, początek o godz. 13. Tego samego dnia o godz. 16 w hali Chemika odbędzie się prezentacja drużyny.

Worskla Połtawa - Wisła Płock 4:0 (1:0)

Bramki: Worskla - Andrij Tkaczuk (35., 55.), Oleksandr Kowpak (47., 65.)

Worskla: Nepohodow - Żenyłenko, Łohinow (78. Iczanśkyj), Pernaćkyj, Perduta, Kizilates, Sklar, Tkaczuk, Siczkaruk, Kowpak, Januzi

Grali także: Aleksandr Tkaczenko, Witalij Kostenko,Wladyslaw Olijnik

Wisła: Kiełpin (46. Kaniecki) - Stefańczyk (46. Stępiński), Sielewski (46. Magdoń), Radić (46. Szymiński), Hiszpański - Góralski (75. Radwański), Zyska (75. Sielewski) - Janus (75. Jabłoński), Iliev (46. Ruszkul), Darmochwał (75. Kacprzycki) - Lebedyński (46. Krzywicki).