Zwycięski test Wisły przed ligą. Bez Kiełpina [FOTO]

Po bramkach Mikołaja Lebedyńskiego i Marcina Krzywickiego piłkarze nożni Wisły Płock pokonali Pogoń Siedlce 2:1. Był to ostatni sprawdzian płocczan przed inauguracją rundy wiosennej 7 marca z Zagłębiem Lubin w Płocku.
Ze względu na drobny uraz Seweryna Kiełpina (ma być gotowy na inaugurację ligi z Zagłębiem) od pierwszych minut płockiej bramki strzegł Marcin Kwiatkowski. W pierwszej połowie Kwiatkowski nie miał zbyt wiele pracy. Nafciarze, choć nie ustrzegli się kilku błędów w obronie, przeważali i stwarzali sobie więcej sytuacji. Przed przerwą udało im się wykorzystać jedną z nich, gola strzelił Mikołaj Lebedyński.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli goście, którzy po kilku minutach po trafieniu Adriana Dziubińskiego wyrównali.

Był to dziesiąty i ostatni mecz kontrolny Wisły przed startem rundy wiosennej. Nafciarze wygrali sześciokrotnie, dwa razy przegrali i tyle samo zremisowali. Strzelili rywalom 18 goli, tyle samo stracili.

Pierwszy mecz rundy wiosennej płoccy piłkarze nożni rozegrają przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin - 7 marca godz. 17.45.

Wisła Płock - Pogoń Siedlce 2:1 (1:0)

Bramki: Wisła - Lebedyński (33.), Krzywicki (88.); Pogoń - Dziubiński (49.)

Wisła: Kwiatkowski - Stefańczyk (46. Stępiński), Radić (70. Magdoń), Sielewski, Hiszpański - Góralski, Zyska (70. Szymiński) - Janus (70. Kacprzycki), Iliev (70. Ruszkul), Darmochwał - Lebedyński (46. Krzywicki)

Pogoń: Kozaczyński - Krystian Wójcik, Rodak, Ratajczak, Lewandowski, Paczkowski, Chietino, Łukasz Wójcik, Calderon, Chiri, Drażba