Porażka i cztery remisy. Nafciarze, czas na wygraną z Olimpią

W sobotę piłkarze nożni Wisły Płock rozegrają trzeci w tym roku mecz ligowy. Na własnym stadionie zmierzą się z Olimpią Grudziądz. Start - godz. 17.45.
Nafciarze walczą o awans do ekstraklasy. Po ostatnim wyjazdowym zwycięstwie z Chrobrym Głogów (3:2), z dorobkiem 41 punktów, zajmują trzecią lokatę. Do lidera Zagłębia Lubin i wicelidera Termaliki Bruk-Bet Nieciecza tracą zaledwie trzy oczka.

W sobotę płocczanie zmierzą się z Olimpią Grudziądz, która do tej pory zgromadziła 33 punkty i zajmuje piąte miejsce.

To trudny rywal, z którym płockim piłkarzom nie udało się jeszcze wygrać. W pięciu dotychczasowych konfrontacjach czterokrotnie padł remis. Ostatni raz na jesieni, w Grudziądzu, było 1:1.

Piłkarze Olimpii zanotowali bardzo słaby początek rundy. Zdobyli zaledwie punkt, w ostatniej kolejce bezbramkowo zremisowali u siebie z Chojniczanką Chojnice. Co ciekawe, to był pierwszy punkt Olimpii w lidze od listopada ubiegłego roku, kiedy to na wyjeździe wygrali z Widzewem Łódź (3:0).

Goście przyjadą do Płocka bez pomocnika Marcina Kaczmarka, który będzie pauzował za kartki. Z tego samego powodu w Wiśle zabraknie Jacka Góralskiego.

W sobotę specjalnie dla płocczan zostanie uruchomiony Wiślacki Autobus, którym chętne osoby za darmo będą mogły pojechać na mecz Wisła - Olimpia.

Pojazd przygotowany wspólnie przez Komunikację Miejską, Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock oraz klub rozpocznie przejazd w Ciechomicach. Start o godz. 16.20. Po meczu około godz. 19.45 autobus będzie czekał na kibiców na przystanku przy Orlen Arenie, który wróci do Ciechomic.