Wisła wyjechała na obóz. Sprawdzi tam juniora z Wolfsburga

Piłkarze nożni Wisły Płock wyjechali w poniedziałek do Prusimia (woj. wielkopolskie), gdzie będą przygotowywać się do nowego sezonu. W ciągu sześciodniowego pobytu szkoleniowcy sprawdzą umiejętności 19-letniego napastnika Pawła Łysiaka.
Młody zawodnik przez ostatni rok grał w grupach juniorskich niemieckiego VfL Wolfsburg. Został tam wypożyczony z Bałtyku Koszalin. Paweł Łysiak grał też w reprezentacjach młodzieżowych Polski.

Płoccy piłkarze w czasie zgrupowania mają zaplanowane dwa mecze kontrolne. W środę zmierzą się w Międzychodzie z Wartą Poznań, trzy dni później w Grodzisku ich rywalem będzie Bytovia Bytów.

Do Prusimia nie pojechał Dawid Jabłoński, który jest sprawdzany w Stali Stalowa Wola. Kamil Rozmus przechodzi testy w Wigrach Suwałki, a Grzegorzem Wawrzyńskim są zainteresowane GKS Tychy oraz Stal Stalowa Wola.

Skład Wisły na zgrupowanie w Prusimiu:

-- bramkarze: Bartosz Kaniecki i Seweryn Kiełpin

-- obrońcy: Fabian Hiszpański, Piotr Mroziński, Marko Radić, Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk, Patryk Stępiński i Przemysław Szymiński

-- pomocnicy: Piotr Darmochwał, Dimitar Iliev, Maciej Kostrzewa, Przemysław Lech, Damian Piotrowski, Adam Radwański, Arkadiusz Reca, Maksymilian Rogalski, Damian Szczepański i Piotr Wlazło -- napastnicy: Jakub Bąk, Lukáš Kubus oraz Mikołaj Lebedyński.