Zwyci瘰two z liderem w Bia造mstoku. Fantastyczny koniec roku Wis造 P這ck!

Po bardzo twardej walce i dobrym meczu pi趾arze no積i Wis造 P這ck pokonali na wyje寮zie prowadz帷 w tabeli Jagielloni Bia造stok 2:1 (0:0).
P這cczanie jeszcze raz w tym sezonie udowodnili, 瞠 lubi gra z zespo豉mi z czuba tabeli. W pierwszym meczu w P這cku pokonali Jagielloni 1:0. Teraz, podobnie jak wtedy, p這cczanie nie byli faworytami. Mimo to sprawili bardzo mi陰 niespodziank, wywo膨c z Bia貫gostoku komplet punkt闚.

By這 te wiadomo, 瞠 Jagiellonia bez wzgl璠u na wynik z Wis陰 sp璠zi zim w fotelu lidera. Bo b璠帷a tu za jej plecami Lechia przegra豉 w Kielcach z Koron 0:2.

Trener nafciarzy Marcin Kaczmarek zaskoczy wystawiaj帷 od pierwszej minuty Damiana Byrtka. Jeden z najlepszych obro鎍闚 pierwszej ligi w poprzednim sezonie kilka dni temu na 豉mach "Wyborczej" zapowiedzia, 瞠 chce rozwi您a kontrakt z Wis陰, bo praktycznie nie gra. W potyczce z liderem otrzyma szans. Na boisku nie pojawili si natomiast etatowy "re篡ser" gry p這cczan Dominik Furman (narzekaj帷y na uraz), Maksymilian Rogalski (pauza za 鄴速e kartki) i Tomislav Bozi (kontuzja).

Gospodarze zaatakowali od pocz徠ku, w drugiej minucie strza w 鈔odek bramki pewnie wy豉pa Seweryn Kie逍in. Jagiellonia zdecydowanie d逝瞠j utrzymywa豉 si przy pi販e, napiera豉, ale obrona Wis造 - z Byrtkiem w roli g堯wnej - spisywa豉 si bardzo dobrze.

Nafciarze starali si gra dok豉dnie, bez b喚d闚, zdaj帷 sobie spraw z mo磧iwo軼i lidera. Atakowali rzadko, w 30. minucie w pole karne wpad Piotr Wlaz這, strzela, ale obro鎍a gospodarzy w郵izgiem wybi pi趾.

W drugiej po這wie ju po czterech minutach widzowie niemal os逝pieli. Z prawej strony do鈔odkowa Siergiej Kriwiec, str帷i j g這w Jose Kant, a Piotr Wlaz這 z pi璚iu metr闚 nie da szans Kelemenowi! Wis豉 prowadzi豉 1:0.

Gra zrobi豉 si znacznie ciekawsza, ni w pierwszej po這wie, bo nafciarze nie cofn瘭i si, pr鏏owali stwarza zagro瞠nie, a podra積ieni gospodarze w軼iekle d捫yli do remisu. Obudzi si wreszcie as miejscowych, snajper Esto鎍zyk Konstantin Vassiljev.

Niestety ju po dziewi璚iu minutach by remis. Po sk豉dnej akcji gospodarzy do siatki trafi Litwin Fedor Cernych, zaliczaj帷 dziewi徠 bramk w tym sezonie. Jagiellonia jeszcze przycisn窸a, pi耩 minut p騧niej strza Cernycha obroni Kie逍in. Siedem minut przed ko鎍em go軼ie mieli sporo szcz窷cia, bo po strzale Vassiljeva z 18 metr闚 pi趾a trafi豉 w s逝pek.

W 90. minucie o swojej skuteczno軼i z poprzedniego sezonu przypomnia Kamil Sylwestrzak, kt鏎y pi瘯nym strza貫m pokona bramkarza Jagiellonii! S璠zia doliczy trzy minuty, ale nafciarze nie dali sobie wyrwa trzech cennych punkt闚. 安ietnie zako鎍zyli rok, a w tym sezonie z liderem z Bia貫gostoku skasowali komplet sze軼iu punkt闚!

W ekstraklasie nast徙i teraz przerwa, rozgrywki rusz ponownie w lutym przysz貫go roku. Wis豉 P這ck zmierzy si przed w豉sn publiczno軼i ze 奸御kiem Wroc豉w (12 lutego, godz. 15.30). Bior帷 pod uwag cztery ostatnie w tym roku mecze Wis造 P這ck, w kt鏎ych zdobyli 8 z 12 punkt闚 mo磧iwych do zdobycia, mo積a odczuwa troch 瘸l, 瞠 nast瘼uje przerwa w ekstraklasie.

Jagiellonia Bia造stok - Wis豉 P這ck 1:2 (0:0)

Bramki: Jagiellonia - Fedor Cernych (59.); Wis豉 - Piotr Wlaz這 (49.), Kamil Sylwestrzak (90.)

Jagiellonia: Marian Kelemen - Piotr Tomasik (), Karol 安iderski (71. Przemys豉w Mystkowski), Rafa Grzyb (90. Dawid Szymonowicz), Przemys豉w Frankowski (), Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Fedor Cernych, Dmytro Chomczenowski (56. Damian Szyma雟ki), Taras Romanczuk (), Konstantin Vassiljev

Wis豉: Seweryn Kie逍in - Damian Byrtek, Kamil Sylwestrzak, Bart這miej Sielewski, Przemys豉w Szymi雟ki, Patryk St瘼i雟ki, Jose Kant (90. Emil Drozdowicz), Siergiej Kriwiec (63. Dimitar Iliev), Giorgi Merebashvili (78. Cezary Stefa鎍zyk), Piotr Wlaz這 (), Arkadiusz Reca